Kalendarium
Det Högsta Templet
Hedersgraden, HDG (12)
- För närvarande inget möte planerat
Högsta Templets Inre Cirkel Grad, HTICG (11)
- För närvarande inget möte planerat
Högsta Templets Grad, HTG (10)
- För närvarande inget möte planerat
Stor Templet för Sverige och Finland
Stor Templets Inre Cirkel Grad, STICG (9)
- Stor Templet ger Stor Templets Inre Cirkel Grad i Linköping den 27 oktober, 2024 11:00
Stor Tempel Graden (8) i Mellersta Provins Kapitlet
- Mellersta Provins Kapitlet ger Stor Tempel Graden i Linköping den 26 oktober, 2024 13:00
Stor Tempel Graden (8) i Norra Provins Kapitlet
- Norra Provins Kapitlet ger Stor Tempel Graden i Östersund den 24 november, 2024 11:00
Stor Tempel Graden (8) i Södra Provins Kapitlet
- Södra Provins Kapitlet ger Stor Tempel Graden i Jönköping den 19 oktober, 2024 13:00
Templens och Utposternas gradmöten och sammankomster
För att se vilka möten som Tempel och Utposter ger, klicka på orten, eller välj grad nedan!
Utposter
1 IG
2 KG
3 RG
4 TG
5 PRG
6 ARG
7 URG
Utposter
Utpostmöten
- Utposten i Strömsund – Utpostmöte den 3 april, 2024 18:30
- RT Ariel – Utpost UP Falun den 2 maj, 2024 19:00
- RT Verdandi – Utpost Utpostgrad den 8 maj, 2024 19:00
- HässleholmsUtposten arrangerar en Vårfest med sill hos RT Excelsior den 25 maj, 2024 13:00
- RT Ansgarius – Utpost Öppen Förgård den 21 augusti, 2024 19:00
- Utposten i Strömsund – Utpostmöte den 4 september, 2024 18:30
- Utposten i Strömsund – Utpostmöte med val den 2 oktober, 2024 18:30
- HässleholmsUtposten håller möte i RT Excelsiors lokaler den 7 oktober, 2024 19:00
- RT S:T Johannes – Utpost den 13 november, 2024 19:00
- RT Ariel – Utpost den 5 december, 2024 19:00
- Utposten i Strömsund – Utpostens Årsdag 104 år den 8 december, 2024 11:00
- HässleholmsUtpostens arrangerar Adventskaffe i RT Exelsiors lokaler den 15 december, 2024 15:00
1 IG
Invigningsgraden
Här visas de kommande IG-mötena (max 40 st)
- RT Westgothia – IG den 19 mars, 2024 19:00
- RT Minerva – IG Årsrapporter den 20 mars, 2024 19:00
- RT Felicia – IG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Ariel – IG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Virtus – IG RT Virtus möte den 21 mars, 2024 19:00
- RT Veritas – IG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Jämteborg – IG Årsdag 123 år den 23 mars, 2024 13:00
- RT S:T Johannes – IG den 3 april, 2024 19:00
- RT Ansgarius – IG den 3 april, 2024 19:00
- RT Jämteborg – IG den 8 april, 2024 19:00
- RT Bonitas – IG Årsdag den 8 april, 2024 19:00
- RT Bröderna – IG den 8 april, 2024 19:00
- RT Bothnia – IG den 9 april, 2024 19:00
- RT Verdandi – IG den 10 april, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – IG den 10 april, 2024 19:00
- RT Idun – IG Gemensamt hos RT Verdandi den 10 april, 2024 19:00
- RT Gregorius – IG med Växelläsning den 10 april, 2024 19:30
- RT S:t Laurentius – IG den 11 april, 2024 18:30
- RT Sirius – IG Invigningsgraden den 11 april, 2024 19:00
- RT Concordia – IG Besök från RT S:t Erik den 16 april, 2024 19:00
- RT S:T Erik – IG i Stockholm den 16 april, 2024 19:00
- RT Wästmannia – IG den 17 april, 2024 18:30
- RT Ansgarius – IG den 17 april, 2024 19:00
- RT Ariel – IG den 18 april, 2024 19:00
- RT Virtus – IG RT Virtus möte den 18 april, 2024 19:00
- RT Excelsior – IG med Växelläsning. den 23 april, 2024 19:00
- RT Felicia – IG i Borås den 27 april, 2024 12:00
- RT Minerva – IG Gemensamt med RT Veritas m. fl. den 27 april, 2024 12:00
- RT Veritas – IG Zonmöte den 27 april, 2024 12:00
- RT Knape – IG Zonmöte i Borås den 27 april, 2024 12:00
- RT Felicia – IG den 2 maj, 2024 19:00
- RT Sirius – IG Invigningsgraden den 2 maj, 2024 19:00
- RT Jämteborg – IG den 6 maj, 2024 19:00
- RT Westgothia – IG den 7 maj, 2024 19:00
- RT Bothnia – IG den 7 maj, 2024 19:00
- RT Bothnia – IG den 7 maj, 2024 19:00
- RT S:T Erik – IG den 7 maj, 2024 19:00
- RT S:T Johannes – IG den 8 maj, 2024 19:00
- RT Knape – IG den 8 maj, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – IG den 8 maj, 2024 19:00
2 KG
Kärlekens Grad
- RT Concordia – KG den 2 april, 2024 19:00
- RT Felicia – KG den 18 april, 2024 19:00
- RT S:T Erik – KG den 22 april, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – KG den 24 april, 2024 19:00
- RT Jämteborg – KG den 29 april, 2024 19:00
- RT Ansgarius – KG Reception den 4 september, 2024 19:00
- RT Veritas – KG den 5 september, 2024 19:00
- RT S:T Hans – KG den 9 september, 2024 19:00
- RT Knape – KG den 11 september, 2024 19:00
- RT Westgothia – KG den 17 september, 2024 19:00
- RT Virtus – KG RT Virtus möte den 19 september, 2024 19:00
- RT Felicia – KG den 26 september, 2024 19:00
- RT Magnus Ladulås – KG den 3 oktober, 2024 19:00
- RT S:T Johannes – KG den 16 oktober, 2024 19:00
- RT Minerva – KG den 16 oktober, 2024 19:00
3 RG
Renhetens Grad
- RT Bothnia – RG Rec den 26 mars, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – RG den 27 mars, 2024 19:00
- RT Westgothia – RG den 2 april, 2024 19:00
- RT Concordia – RG den 10 september, 2024 19:00
- RT S:T Erik – RG den 17 september, 2024 19:00
- RT Veritas – RG den 3 oktober, 2024 19:00
- RT Felicia – RG den 10 oktober, 2024 19:00
- RT Bonitas – RG den 28 oktober, 2024 19:00
- RT Knape – RG den 30 oktober, 2024 19:00
- RT Magnus Ladulås – RG den 14 november, 2024 19:00
- RT S:T Hans – RG den 18 november, 2024 19:00
- RT Jämteborg – RG den 2 december, 2024 19:00
4 TG
Trohetens Grad
- RT S:T Johannes – TG den 20 mars, 2024 19:00
- RT Magnus Ladulås – TG den 21 mars, 2024 19:00
- RT S:T Hans – TG den 25 mars, 2024 19:00
- RT Verdandi – TG Hos RT Idun i Hudiksvall den 6 april, 2024 13:00
- RT Idun – TG Gemensamt hos RT Idun den 6 april, 2024 13:00
- RT Ariel – TG den 11 april, 2024 19:00
- RT Bothnia – TG Rec den 23 april, 2024 19:00
- RT S:t Laurentius – TG den 25 april, 2024 18:30
- RT Excelsior – TG med Reception i Kristianstad den 14 september, 2024 12:00
- RT Minerva – TG den 18 september, 2024 19:00
- RT Ansgarius – TG Reception den 2 oktober, 2024 19:00
- RT Virtus – TG RT EsaiasTegnérs möte den 3 oktober, 2024 19:00
- RT Concordia – TG den 8 oktober, 2024 19:00
- RT S:T Erik – TG i Stockholm den 8 oktober, 2024 19:00
- RT Westgothia – TG den 5 november, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – TG den 6 november, 2024 19:00
- RT Veritas – TG den 21 november, 2024 19:00
- RT Bonitas – TG den 25 november, 2024 19:00
- RT Knape – TG den 27 november, 2024 19:00
5 PRG
Prövade Riddares Grad
- RT Minerva – PRG den 10 april, 2024 19:00
- RT Magnus Ladulås – PRG Reception den 18 april, 2024 19:00
- RT S:T Hans – PRG den 6 maj, 2024 19:00
- RT Ariel – PRG den 5 september, 2024 19:00
- NPK Södra Zonen – PRG i Sundsvall den 21 september, 2024 13:00
- RT Idun – PRG Gemensamt hos RT Verdandi den 21 september, 2024 13:00
- RT Bothnia – PRG den 24 september, 2024 19:00
- RT S:T Laurentius – PRG den 26 september, 2024 18:30
- RT S:Ta Gertrud – PRG den 23 oktober, 2024 19:00
- RT Concordia – PRG den 12 november, 2024 19:00
- RT S:T Erik – PRG i Stockholm den 12 november, 2024 19:00
- RT Felicia – PRG den 14 november, 2024 19:00
- RT Virtus – PRG RT Virtus möte den 14 november, 2024 19:00
- RT Westgothia – PRG den 19 november, 2024 19:00
- RT S:T Johannes – PRG Reception den 23 november, 2024 13:00
6 ARG
Antagne Riddares Grad
- RT Knape – ARG den 27 mars, 2024 19:00
- RT Virtus – ARG RT Esaias Tegnérs möte den 4 april, 2024 19:00
- RT Excelsior – ARG-Reception i Kristianstad den 13 april, 2024 11:00
- RT Bothnia – ARG RT Umeborg den 20 april, 2024 11:00
- RT Sirius – ARG Antagne Riddares Grad den 20 april, 2024 11:00
- RT S:T Johannes – ARG den 20 april, 2024 13:00
- RT S:Ta Gertrud – ARG i Kalmar, OBS lördag den 20 april, 2024 14:00
- RT S:Ta Gertrud – ARG i Västervik, OBS lördag den 21 september, 2024 13:00
- RT S:T Hans – ARG den 23 september, 2024 19:00
- RT Ariel – ARG den 10 oktober, 2024 19:00
- RT Idun – ARG Gemensamt hos RT Idun den 12 oktober, 2024 12:00
- NPK Södra Zonen – ARG i Hudiksvall den 12 oktober, 2024 13:00
- RT Verdandi – ARG i Hudiksvall den 12 oktober, 2024 13:00
- RT Bothnia – ARG den 22 oktober, 2024 19:00
- RT Ansgarius – ARG den 30 oktober, 2024 19:00
- RT Minerva – ARG den 13 november, 2024 19:00
- RT S:T Laurentius – ARG den 21 november, 2024 18:30
7 URG
Utvalde Riddares Grad
- RT Minerva – URG den 27 mars, 2024 19:00
- RT S:t Laurentius – URG den 28 mars, 2024 18:30
- RT Felicia – URG den 4 april, 2024 19:00
- RT Veritas – URG den 4 april, 2024 19:00
- RT Knape – URG den 10 april, 2024 19:00
- RT Westgothia – URG den 16 april, 2024 19:00
- RT Bröderna – URG den 9 september, 2024 19:00
- RT S:T Johannes – URG den 18 september, 2024 19:00
- RT S:T Hans – URG den 21 oktober, 2024 19:00
- RT Ariel – URG den 7 november, 2024 19:00
- RT Bothnia – URG RT Sirius den 16 november, 2024 11:00
- RT Sirius – URG Utvalde Riddares Grad den 16 november, 2024 11:00
- RT Bothnia – URG den 19 november, 2024 19:00
- RT Jämteborg – URG för norra provinsens södra zon den 23 november, 2024 13:00
- RT Verdandi – URG i Östersund den 23 november, 2024 13:00
- RT Idun – URG Gemensamt hos RT Jämteborg den 23 november, 2024 13:00
- RT Ansgarius – URG den 27 november, 2024 19:00
Templens och Utposternas gradmöten
- RT Westgothia – IG den 19 mars, 2024 19:00
- RT S:T Johannes – TG den 20 mars, 2024 19:00
- RT Minerva – IG Årsrapporter den 20 mars, 2024 19:00
- RT Umeborg den 20 mars, 2024 19:00
- RT Magnus Ladulås – TG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Veritas – IG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Virtus – IG RT Virtus möte den 21 mars, 2024 19:00
- RT Ariel – IG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Felicia – IG den 21 mars, 2024 19:00
- RT Excelsior – Gemensamhets-lunch för alla damer och bröder den 22 mars, 2024 13:00
- RT Jämteborg – IG Årsdag 123 år den 23 mars, 2024 13:00
- RT Ansgarius – Årshögtid, Stipendeutdelning den 23 mars, 2024 15:00
- RT S:T Hans – TG den 25 mars, 2024 19:00
- RT Bothnia – RG Rec den 26 mars, 2024 19:00
- RT Minerva – URG den 27 mars, 2024 19:00
- RT Knape – ARG den 27 mars, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – RG den 27 mars, 2024 19:00
- RT S:t Laurentius – URG den 28 mars, 2024 18:30
- RT Westgothia – RG den 2 april, 2024 19:00
- RT Concordia – KG den 2 april, 2024 19:00
- Utposten i Strömsund – Utpostmöte den 3 april, 2024 18:30
- RT S:T Johannes – IG den 3 april, 2024 19:00
- RT Ansgarius – IG den 3 april, 2024 19:00
- RT Veritas – URG den 4 april, 2024 19:00
- RT Virtus – ARG RT Esaias Tegnérs möte den 4 april, 2024 19:00
- RT Felicia – URG den 4 april, 2024 19:00
- RT Knape – Rekryteringsverkstad den 6 april, 2024 10:00
- RT Verdandi – TG Hos RT Idun i Hudiksvall den 6 april, 2024 13:00
- RT Idun – TG Gemensamt hos RT Idun den 6 april, 2024 13:00
- RT Bröderna – IG den 8 april, 2024 19:00
- RT Bonitas – IG Årsdag den 8 april, 2024 19:00
- RT Jämteborg – IG den 8 april, 2024 19:00
- RT Bothnia – IG den 9 april, 2024 19:00
- RT Idun – IG Gemensamt hos RT Verdandi den 10 april, 2024 19:00
- RT S:Ta Gertrud – IG den 10 april, 2024 19:00
- RT Verdandi – IG den 10 april, 2024 19:00
- RT Knape – URG den 10 april, 2024 19:00
- RT Minerva – PRG den 10 april, 2024 19:00
- RT Gregorius – IG med Växelläsning den 10 april, 2024 19:30
- RT S:t Laurentius – IG den 11 april, 2024 18:30
- RT Ariel – TG den 11 april, 2024 19:00
- RT Sirius – IG Invigningsgraden den 11 april, 2024 19:00
- RT Excelsior – ARG-Reception i Kristianstad den 13 april, 2024 11:00
- RT S:T Erik – IG i Stockholm den 16 april, 2024 19:00
- RT Westgothia – URG den 16 april, 2024 19:00
- RT Concordia – IG Besök från RT S:t Erik den 16 april, 2024 19:00
- RT Wästmannia – IG den 17 april, 2024 18:30
- RT Ansgarius – IG den 17 april, 2024 19:00
- RT Magnus Ladulås – PRG Reception den 18 april, 2024 19:00
- RT Veritas – Byggnadsföreningens årsmöte den 18 april, 2024 19:00
För att se alla planerade möten klicka på orten!